Corul de copii și tineret Symbol în Parohia Roma III

În seara Zilei Naționale a României credincioșii parohiei „Înălțarea Sfintei Cruci” din Roma au avut parte de momente de încântare cu prilejul concertului susținut de corul Symbol al Patriarhiei Române.

Dirijați magistral de doamna profesor doctor Luminița Guțanu Stoian tinerii au deschis concertul intonând imnul României, după care au continuat cu prelucrări folclorice, colinde, lucrări religioase și piese corale internaționale.

La final toți cei prezenți au avut ocazia să își unească vocile cu cele ale coriștilor spre a cânta colindul O, ce veste minunată.

Credincioșii și tinerii prezenți au putut învăța cu acest prilej o lecție importantă despre talanți (talent), aceea că darul lui Dumnezeu lucrat cu pasiune și muncă susținută dă roade bogate spre bucuria proprie și a semenilor.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581