Hramul parohiei din Lamezia Terme

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan, Parohia ortodoxă română "Sfânta Ana" din Lamezia Terme a sărbătorit în ziua de 1 decembrie 2019, hramul de iarnă, Sfântul Nicolae, și totodată Ziua Națională a României.

La eveniment a participat o delegație din partea Consulatului General al României la Bari, condusă de Doamna Consul General Lucreția Tănase au făcut prezența pentru un salut, Episcopul catolic de Lamezia Terme, Excelența Sa Monseniorul Giuseppe Schillaci, apoi Primarul din Lamezia Terme, ales abia de o săptămână, Domnul Paolo Mascaro.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate.

Pr. Constantin

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581