"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Adunare preoțească și conferința părintelui Liviu Barbu la Pinerolo

În contextul Săptămânii Misiunii în teren, și cu ocazia hramului protopopiatului Piemonte II, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Siluan al Episcopiei Ortodoxe Române a Italiei, în parohia "Sfântul Voievod Ștefan cel Mare" din Pinerolo a avut loc adunarea clericilor din protopopiatele din Piemonte și împreună slujirea Vecerniei Mari a sărbătorii Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil. După slujba Vecerniei, PC Pr. Dr. Liviu Barbu, de la parohia Norwich (Anglia) a susținut conferința cu titlul "Dimensiunea întreită a slujirii preotești în diaspora".

 

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

2853161