"Să vă iubiți unul pe altul precum Eu v-am iubit pe voi." (Ioan 13, 34)

Palermo - Săptămâna misiuni

Cu binecuvântarea PS Siluan al Episcopiei Ortodoxe a Italiei , in săptămâna Misiuni la Palermo - Sfântul Sfințit Mucenic Haralambie a fost săvârșita slujba vecerniei după care a fost susținută conferința cu tema "Familia creștină astăzi provocări și perspective misionare" de către PC părinte Vasile Pop, consilier eparhial pastoral misionar in Episcopia Ortodoxă Română a Spaniei si Portugaliei

Au participat PC părinte protopop Nicolae Chilcos din parohia Sfântă Melania Romana din Ragusa, PC părinte Petru Taraboi din parohia Sfântul Leon al Cataniei, din Alcamo, PC părinte Stelian Mandea din parohia Sfântul Teodor Studitul din Scciaca-Rivera

Slavă Lui Dumnezeu pentru toate !

Preot Martinian

 

 

Portalul EORI

Căutare

{{#image}}
{{/image}}
{{text}} {{subtext}}

5X1000

 

I fondi del 5 per mille saranno utilizzati per diverse attività sociali: l'aiuto ai bambini e ai poveri, la cura dei senzatetto e dei malati, etc.

Scrivi anche tu sulla dichiarazione dei redditi il C.F.: 97558250581

 
 

Sinaxar

 

Apostolia

FTOUB Roma

Reportaje EORI

 
 

Cuvânt bun

Vizitatori pe site

2853160