Școala Parohială Verona 1 - Festivitatea de înmânare a diplomelor

128 verona

Cu binecuvântarea Preasfințitului Siluan, astăzi au fost înmânate diplomele copiilor Școlii Parohiale Verona 1, care au participat la Concursul internațional „Împreună cu Hristos în viață”.

15 participanți au luat premiul I, alți 5 au luat premiul II, 4 au luat premiul III, și unul a luat premiu special.

Concursul, la a 8-a ediție,  a reunit peste 11.000 de copii din România și alți 2.000 de copii din diaspora.

Organizatorii acestui concurs sunt: Episcopia Ortodoxă Română a Italiei, Arhiepiscopia Vadului, Feleacului și Clujului, Inspectoratul Județean Cluj, Inspectoratul Județean Buzău, Colegiul Național Pedagogic "Gh. Lazăr" din Cluj-Napoca și Platforma Red-Religie.ro.

Profesoarele care s-au ocupat de pregătirea copiilor au fost Elena Tărâță și Iulia Tănislăvescu.